Son Haberler

Afyon her alanda atılım yaptı

BBP Genel Başkanı Destici, Afyonkarahisar’ın her alanda güzel atılımlar yaptığını ancak yetersiz olduğunu söyleyerek, “Daha iyileri yapılması anlamında yeni yatırımlar ve teşvikler gerekiyor. Çünkü Afyonkarahisar’da bunu hak ediyor” dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Güzbey’in yurtdışında bulunmasından dolayı AGC 2. Başkanı İsmail Akar, tarafından ağırlanan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Afyonkarahisar ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Afyonkarahisar’ı kendi memleketi olarak gördüğünü ifade eden Destici, “Her ne kadar Eskişehirli olsak da her zaman Afyonkarahisar’ı kendi toprağımız olarak görüyoruz. Bu anlamda da Afyonkarahsar’a farklı bir gözle bakıyoruz” dedi.

Desteği vermeye devam edeceğiz
Afyonkarahisar’ın ticari hayat, refah payı, gelirden aldığı payın artmasından ve özellikle turizm alanındaki yatırımların sevindirici olduğunu ifade eden Destici, “Bunun daha da artması gerekiyor. Afyonkarahisar denilince Türkiye’de mermer ve termal su akla geliyor. Şimdi dolayısıyla bu alanlarda Afyonkarahisar güzel atılımlar yaptı. Ama yeterli midir? Tabi ki yetersizdir. Daha iyileri yapılması anlamında yeni yatırımlar ve teşvikler gerekiyor. Afyonkarahisar’da bunu hak ediyor. Bizde en ufak zerre kadar bir katkımızın olduğunu hissedersek bugüne kadar bu desteği verdik, bundan sonrada bu desteği vermeye devam ederiz” diye konuştu.

Teröre karşı mücadelemiz devam ediyor
Ülkenin temel meselelerine değinen Destici, “Bir toplumun temel değerlerini ilgilendiren, heyecanlandıran ve birleştiren gündem maddeleri var. Kudüs bunlardan bir tanesidir ki, toplumuyla, muhalefetiyle ve tüm kesimleri ile sahip çıktı ve çok güzeldi. Bizim en son kongremizde kullandığımız bir slogan vardı “Birlikte çok güzelsin Türkiye”. Gerçekten birlik olunduğunda o güzellik müthiş bir şekilde yansıyor. Ama diğer taraftan tabiî ki teröre karşı ortak bir mücadelemiz var. Başından bu yana iyi gidiyor ve destekliyoruz” dedi.

Olumlu olanlara doğru dedik
Türkiye’nin ekonomi ile ilgili problemleri olduğuna dikkat çeken BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Türkiye Büyük Millet Meclisinde bütçe görüşmeleri yapıldı ve meclisten geçti. Bütçe rakamlarını değerlendirdik. Olumlu olanlara doğru diyoruz, daha önce Türkiye bütçesinde en fazla pay savunma sanayisine ayrılırdı ama şimdi Milli Eğitim Bakanlığına ayrıldı. Bu sadece personel gideri ya da donatı anlamında değil, taşımalı eğitimden tutun yurt, kredi yurtlar, eğitim konusu ve yemek desteğine baktığımız zaman bütün bunlar da büyümeler var” ifadelerini kullandı.

Yüzde 85 vergilerden oluşuyor
Bütçe gelirlerinin yüzde 85’nin vergilerden oluştuğunu belirten Destici, sözlerine şöyle devam etti; “Bu yüzde 85 verginin yüzde 80’i dolaylı vergi yani benzine ve günlük ihtiyaçlardan oluşuyor. Dolayısıyla vergi diliminin düzeltilmesi gerekiyor. Ya da biz Türkiye’de neden bu kadar yüksek faiz ödüyoruz ve 70 milyon TL’miz faize gidiyor, daha doğrusu çöpe gidiyor. Öbür taraftan gelir dağılımındaki adaletsizlik bizim inancımıza göre terstir. Birisi bolluk içersinde yaşarken öbür taraftaki açlık içerisinde yaşıyor, açlık sınırının altında mahkum edildiyse bunların düzeltilmesi gerekiyor” dedi.

Akar, Destici’ye bilgiler verdi
Afyon Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı İsmail Akar’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Afyonkarahisar yerel basını ve Afyon Gazeteciler Cemiyeti hakkında Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’ye bilgiler verdi. Ziyarete Afyon Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı İsmail Akar, AGC Genel Sekreteri Ahmet Birliktir, AGC eski Başkanı Ahmet Sarlık, AGC Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Ögünç ve Gökhan Kocaaslan hazır bulundu.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.