Son Haberler

BAŞKENT’TE EGE’LİLER EL ELE KOKTEYLİNE BÜYÜK İLGİ…

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği’nin de içinde yer aldığı Egem Platformu tarafından düzenlenen “Egeliler Elele” kokteyli çok büyük bir katılımla Ankara Göksu Restaurant’ta yapıldı.

Egem Platformu bünyesinde yer alan sekiz ilin milletvekilleri, bürokratları ve işadamlarının da katıldığı kokteyle ilginin çok büyük olması platform başkanı ve yöneticilerini sevindirdi

.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner’in yoğun programları  nedeniyle katılamadığı kokteyl , Bölge milletvekillerinin ve Ankara’da görev yapan Bürokratların  tamamına yakının katılımı,  ayrıca Afyonkarahisar’dan gelen işadamlarının sivil toplum kuruluşu başkanlarının toplantıda hazır bulunması Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini çok sevindirdi.

Kokteylle ilgili Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan yaptığı açıklamada “Sayın Bakanımızın ,Valimizin ve Belediye Başkanımızın da katılımlarını çok arzu ederdik. Ancak sayın Bakanımız ve Afyonkarahisar Valimiz daha önceden hazırlanan programları nedeniyle katılamayacaklarını bildirdiler. Belediye başkanımız sayın Burhanettin Çoban’ da programlarında olmasına rağmen sağlık sorunları nedeni  ile katılamamıştır. Kendilerine acil şifalar diliyorum”. dedi.

Özerkan daha sonra  kokteylin 12 – 15 Kasım tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Ege İlleri Tanıtım Günleri’nin bir galası niteliğinde  olduğunu  belirtti.

Kokteylde birer konuşma yapan  bölge milletvekilleri  Egeli tüm dernek ve vakıfların  çalışmalarını çok başarılı bulduklarını ifade ederek,  Birlik beraberlik ve dayanışmanın önemine vurgu yaptılar.

Mehmet Ali Özerkan ,Bu final gecesiyle birlikte Uşak İlimizin dönem başkanlığının sona erdiğini ve 2016 yılında Platform Dönem Başkanlığı’nın çok büyük bir  olasılıkla Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği’nde olacağını belirterek, “ Dönem Başkanlığı’nın netleşmesi halinde Afyonkarahisar Valimiz sayın Hakan Yusuf Güner ve Belediye Başkanı’mız Sayın Burhanettin Çoban’la bir araya gelerek  önümüzdeki yıl yapılması planlanan Ege İlleri Tanıtım Günleri’nin daha  görkemli ve ses getirecek  bir organizasyon olması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” .dedi.

Özerkan   ayrıca, Afyonkarahisar Milletvekilleri Hatice Dudu Özkal, Ali Özkaya, Burcu Köksal ve Mehmet Parsak’a katılımlarından dolayı teşekkür  ederek, “  kendilerini Afyonkarahisar ve İlçeleri Derneği olarak  şimdi olduğu gibi her zaman yanımızda görmek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı

 

kokteyl 3

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.