Son Haberler

ÇİFTÇİ DE, EMEKLİ DE ESNAF DA KAZANACAK

ÇİFTÇİ DE, EMEKLİ DE ESNAF DA KAZANACAK
CHP Eski İzmir Milletvekili ve CHP Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Mustafa Moroğlu, partisinin ilçe örgütlerinin hazırladığı alan çalışması kapsamında Menemen ve Bayındırda vatandaşlarla buluştu. Menemen’de önce esnafla ardından mahalleye dönüşen köylerde vatandaşlarla buluşan Moroğlu, 1 Kasım Seçimlerinin Türkiye’nin iç ve bölgesel barışı yeniden tesis etmesi için bir fırsat olduğunu söyledi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen ve sorunların çözümüne ilişkin parti projelerini anlatan Moroğlu, “Vatandaşımız ürettiğinin, emeğinin karşılığını almak, evladına iş bulmak, barış içinde huzurlu yaşamak istiyor. 13 yıldır yaşananları herkes biliyor.” Dedi.

MENEMEN VE BAYINDIR YOLLARINDA

CHP’li Moroğlu önceki gün Menemen İlçe Örgütü tarafından hazırlanan alan çalışmasına katıldı. Menemen sokaklarında, köylerinde vatandaşlarla buluştu. Yerel Çağrı Radyo’da canlı yayın konuğu oldu. Ardından Menemen Sanayi Sitesinde esnafla buluştu. Akşam ise Süleymanlı, Telekler ve Bozalan köylerinde yurttaşlarla buluştu.
CHP eski İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu dün de Bayındır ve Köylerinde vatandaşlara CHP’nin Önce Türkiye programını anlattı. Bayındır İlçe Örgütünün programı kapsamında önce esnafla buluştu, dertlerini dinledi. Ardından Tokatbaşı, Kara Halilli, Canlı ve Arıkbaşı köylerinde vatandaşlarla biraraya geldi.

ÇİFTÇİ, ESNAF, ÜRETTİĞİNİN KARŞILIĞINI ALACAK
Ziyaretlerinde CHP’nin “Önce Türkiye” programının getireceği yenilikleri vatandaşlarla paylaşan Moroğlu, “AKP’nin tarım ve hayvancılığı bitirdiği, dışardan saman ve canlı hayvan ithal ettiği bir dönemde üretimle ve geçimle ilgili çok ciddi sıkıntılarınızın olduğunu biliyoruz. Köylerde iş imkânı bulamayan gençlerin şehir merkezine göç ettiğini biliyoruz. Tüm bunları CHP’nin Önce Türkiye programıyla çözeceğiz. Çiftçiye mazotun 1 lira 80 kuruştan verilmesi, Emeklilerimize iki maaş ikramiye ve asgari ücreti bin 500 liraya çıkarılması da vatandaşımızı rahatlatacak. CHP İktidarında Uygulanacak doğru tarım politikaları ve verilecek desteklerle Bayındır’ın, Menemen’in, Ege’nin bereketli toprakları daha çok üretecek, daha çok kazanacak, çiftçi, esnaf, ürettiğinin karşılığını alacak.” Dedi.

YURTTA VE BÖLGEDE BARIŞ VURGUSU

Ziyaretlerinde vatandaşların huzur ve barış isteğini gördüğünü kaydeden Moroğlu, “AKP’nin, Siyasi geleceği uğruna ülkeyi geren, ayrışma ve ötekileştirmeyi körükleyen, bölgeyi bir yangın savaş yerine döndüren, komşu ülkelerdeki çatışmaları körükleyen, Ortadoğu bataklığını Türkiye’ye bulaştıran politikalarına vatandaşlarımız 1 Kasım’da sandık başında dur diyecek. Bu kararlılığı Bölge ziyaretlerimizde, alan çalışmalarımızda açıkça görüyoruz. AKP İktidarının ekonomik ve sosyal Sömürü Politikalarına, Savaş Kışkırtıcılığına ve Gericiliğine 1 Kasım’da son vereceğiz” Dedi.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.